+420 777 779 933

Katalog zájezdů 2022

Autobusová doprava

Na základě toho si Vám dovolujeme nabídnout osobní autobusovou přepravu osob např. přepravu dětí na školní výlety, přepravu osob na jednodenní i vícedenní zájezdy, přepravu osob na dovolené, přepravu sportovců na soustředění...

Cestovní kancelář MLK-TOURS

Cestovní kancelář

Moře, termály, lázně 2022...

POLSKO – WIELICZKA – TURÓWKA HOTEL & SPA****

***SOLNÉ KLIMATICKÉ LÁZNĚ***

WIELICZKA – světoznámé město nedaleko Krakowa. Má rozlohu přibl. 13,4 km2 a žije zde skoro 20 tis. obyvatel. Pod městem se nachází Solný důl Wieliczka – jeden z nejstarších stále činných solných dolů na světě, patří k nejnavštěvovanějším turistickým atrakcím Polska. Zajímavé jsou také četné architektonické a umělecké památky. Pěší cesta – alej Jana Pavla II. mezi Danielowiczovou šachtou a centrem města byla vybudována k prohlédnutí nejzajímavějších městských objektů: zamek Župny s restaurovanou zahradou a Muzeem krakovských solných dolů, kostely Sv. Klementa a sv. Sebastiana, Klášter Františkánů, aj.

Teźnia solankowa – objekt dřevěné vyhlídkové věže se nachází v blízkosti hotelu (cca 300 m). Navštěvuje se pro přirozenou inhalaci stékajícího solankového roztoku s léčivými účinky na nemoci dýchacích cest, hypertenze, alergie, sníženou činnost štítné žlázy, dermatologická onemocnění, posiluje imunitní systém. Možné je posadit se dole uprostřed stavby – dýchat, rozjímat i relaxovat, nebo pomalu vyjít 2 sady schodů do věže a kochat se krásným panoramatickým výhledem po okolí.

Solný důl ve Wieliczce - dává nahlédnout do komplexu podzemních vytěžených šachet. Turistická trasa zahrnuje nejkrásnější komory a chodby, podzemní kaple a jezírka v solném dole, sochy a reliéfy vytesané ze soli, kapli sv. Kingy – nejokázalejší formu podzemní svatyně. Prohlídka solného dolu vyžaduje dobrou kondici (dolů celkem 800 schodů, zpět nahoru výtahem).

TURÓWKA HOTEL & SPA****

krásná historická budova s prvky klasicismu, jejíž stylové vybavení a vysoký standart služeb působí, že se zde každý host cítí výjimečně. Hotel je obklopen okouzlující zahradou a nachází se v blízkosti parku a solného dolu. Výborná poloha hotelu pouze 20 min. jízdy vlakem (stanice je 150 m od hotelu) do centra Krakowa tvoří ideální alternativu dovolené oproti velkému městskému shonu.

Turóvka Hotel & SPA **** disponuje 52 stylově zařízenými a prostornými pokoji s kapacitou pro 120 hostů. Všechny pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením (se sprchou), klimatizací, TV, wi-fi signálem, ledničkou s minibarem. Set pro přípravu kávy a čaje, župany i přezůvky jsou připraveny na pokojích. Většina pokojů je dvoulůžkových (lůžka lze oddělit), omezeně jsou k dispozici třílůžkové pokoje s pevným lůžkem nebo přistýlkou. Pokoje superior mají výhled do zahrady a balkón. Vnitřní prostory hotelu jsou nekuřácké. Hotel je vybaven výtahem, v prostoru bazénu jsou schody.

Hotelová restaurace Convivia nabízí pochoutky mezinárodní kuchyně i krajové delikatesy. V letní sezóně je možno využít nabídku Turówka Garden Grill a neomezeně během celého roku navštívit kavárnu s výbornými dezerty.

Strava: snídaně + večeře formou švédských stolů (u snídaně nápoje, káva, čaj, džus, mléko, voda, při večeři džbán vody u každého stolu).

SPA & Wellness Turówka – je jediný hotel ve Wieliczce s bazénem a zónou wellness se solnou jeskyní, suchou a mokrou saunou, jacuzzi. Tři profesionální kosmetické salonky, stvořené pro hosty hledající klidnou relaxaci, nabízí pečující procedury pro tělo i tvář s použitím nejlepších kosmetických produktů Decléor, Ella Baché. Dopřát si můžete také z široké nabídky procedur: aromatické koupele, pečující parafínové zábaly na ruce, klasické částečné i celotělové masáže, lymfatické masáže (ruční i přístrojové), lávové kameny, reflexní masáže, ajurvédské.

REKREAČNÍ NEBO LÉČEBNÉ AUTOBUSOVÉ ZÁJEZDY

Ceny v CZK/os.

V CENĚ JE ZAHRNUTO: doprava klimatizovaným autobusem do hotelu a zpět, dle počtu nocí ubytování ve dvoulůžkovém pokoji (standart ****) s polopenzí formou švédských stolů (snídaně 7,00-10,30hod. včetně nápojů / obědová večeře 17,00 – 19,00 hod. + džbán vody 1,5 l. / 4 osoby), po celou dobu služby průvodce, pojištění léčebných výloh + pojištění CK proti úpadku, DPH.

+ BONUS:

 • neomezené vstupy dle provozní doby do „STREFY WELLNESS“ (vyhřívaný krytý bazén, vířivka – jacuzzi, finská sauna, římská lázeň – parní sauna) + solná jeskyně (dle provozní doby 8,00 – 22,00 hod.)
 • 3 vstupy Tężnia solankowa (3x 30 - 45 min.)
 • 2x 20 min. částečná masáž
 • 3x skupinové cvičení v bazénu (Aqua aerobik) – 3x 30 min.
 • 2x skupinové cvičení – léčebný tělocvik nebo jóga – 2x 30 min.
 • župan + bazénová osuška
 • daň z ubytování zahrnuta v ceně pobytu

V případě nevyužití bonusu, klient nemá nárok na finanční kompenzaci.

PŘÍPLATKY:

 • 1/1 pokoj + 1.000,- CZK/os. / 5 nocí
 • pokoj s balkónem + 300,- CZK/os./5 nocí/ pokoj superior ****
 • mini paket + 170,-PLZ/os. / 60 min. - platí klient přímo v hotelu dle závaz.objednávky (1x částečná masáž 30 min. záda + 1x masáž 15 min. noh + 1x masáž 15 min. hlavy)

SLEVA:

 • děti 0-3,99 let (přistýlka) mají jednotnou cenu 2.100,- CZK/os./ 5 nocí za podmínky ubytování s 2 dospělými na pokoji
 • děti 0-3,99 let (přistýlka) mají jednotnou cenu 2.800,- CZK/os./ 5 nocí za podmínky ubytování s 1 dospělým na pokoji
 • dítě 4 – 12,99 let s 1 dospělým + 1.200,- CZK k ceně děti přistýlka

NÁSTUPNÍ MÍSTA DO AUTOBUSU:

A) Frýdek-Místek, Třinec - Konská vlakové nádraží , Český Těšín, Karviná, Havířov, Ostrava-Svinov

INFORMACE O NÁSTUPNÍCH MÍSTECH:
 • Frýdek-Místek: vlakové nádraží poblíž podchodu
 • Třinec: Konská, vlakové nádraží
 • Český Těšín: autobusové nádraží
 • Karviná: parkoviště Univerzitní náměstí
 • Havířov: vlakové nádraží ul. Železničářů (autobus. zastávka)
 • Ostrava-Svinov: parkoviště u vlakového nádraží (jižní podchod)